Společnost Henrad

Skupina Caradon Heating s centrálou ve Velké Británii patří mezi dva největší evropské výrobce otopných těles. Skupinu tvoří závody na výrobu radiátorů v Belgii, Holandsku, Turecku, Velké Británii a závod na výrobu kotlů ve Velké Británii. Více než 100 let zkušeností a tradice zavazuje k nejvyšším standardům a to jak technologickým, tak organizačním.

Zakladatel Louis Hendrickx zahájil své aktivity v roce 1948 prodejem a instalací kotlů centrálního topení a krbů. Získané zkušenosti ho vedly k zájmu o radiátory, který byl završen koupí továrny na výrobu odlévaných radiátorů v r. 1971. Rozvoj trhu ocelových radiátorů v 70. letech ho přesvědčil k zahájení výroby ocelových radiátorů o vysokém tepelném výkonu. Takto se uvedla v život firma „Henrad Raditeurs”, zkráceně Henrad.

Díky velmi dynamickému rozvoji továrny na výrobu radiátorů Henrad od roku 1978 se značka Henrad stala jednou z předních evropských značek.

Prodej radiátorů Henrad dosáhl od zahájení výroby na 1. výrobní lince v roce 1978 značného růstu, což vedlo v r. 1979 k zprovoznění 2. linky a následně v r. 1984 ke zprovoznění 3. linky současně se zprovozněním plně automatizovaných linek na povrchovou úpravu a práškové lakování. Denní produkce tehdy dosáhla 5000 kusů radiátorů.

Dnes se v závodech Henrad vyrábí vice než 10 000 radiátorů denně. S rozlohou více než 55 000 m2 v belgické lokalitě Herentals je továrna Henrad největší továrnou „pod jednou střechou” v oboru v Evropě. Velmi výhodný poměr ceny ke kvalitě radiátorů Henrad je potvrzován velkým zájmem a uznáním jak investorů tak instalatérů.

henrad